10 maisto produktų, kurie mažina testosterono kiekį

Yra daugybė priežasčių, kodėl testosterono lygis kasmet mažėja, tačiau svarbesnė yra dieta. Vakarų pasaulyje, kurį uoliai skatina vyriausybės institucijos, mes visų pirma esame priklausomi nuo maisto produktų, kurie iš esmės skiriasi nuo tų, kuriuos vartojome didžiąją dalį savo vystymosi.

Mūsų kūnas dar (dar) neprisitaikė prie tokio tipo dietų, todėl jaučiame pasekmes: antsvorio rodikliai didėja visur, didėja civilizacijos ligos ir mažėja testosterono lygis.

Be tinkamos mitybos testosterono gamyba negali veikti. Nes per maistą jūs aprūpinate savo kūną statybinėmis medžiagomis ir žaliavomis. Galite pavaišinti save, kad kūnas veiktų kaip gerai sutepta mašina, arba jis trūkčioja ir girgžda, nes į baką įpilate netinkamą kurą.

Šiame straipsnyje mes apžvelgsime 10 maisto produktų, kurie sabotuoja jūsų testosterono gamybą.

1. Augaliniai aliejai

Šiame straipsnyje aptariame, kodėl riebalai yra tokie svarbūs testosterono gamybai. Bet nesvarbu, kokie riebalai. Nors sočiosios ir mononesočiosios riebalų rūgštys padidina testosteroną, jis pakenks polinesočiosioms.

Daugelį metų simpatiška margarino reklama mus mokė, kad augaliniai riebalai, kuriuose gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių, yra sveiki. Tačiau yra priešingai.

Šių augalinių riebalų problema yra ta, kad omega-3 ir omega-6 santykis dažnai yra labai nepalankus. Manoma, kad santykis 1: 1 yra sveikas ir natūralus. Dabar omega-6 riebalų rūgščių naudai pasiekėme 16: 1.

Problema yra ta, kad omega-6 riebalų rūgštys skatina uždegimą.

Šie lėtiniai uždegimai mažina testosteroną ir palaiko daugybę kitų civilizacijos ligų.

Dėl šios priežasties venkite saulėgrąžų aliejaus, erškėtrožių aliejaus, sojų aliejaus, rapsų aliejaus ir margarino. Vietoj to naudokite kokosų aliejų, alyvuogių aliejų, argano aliejų, sviestą ar ghee.

2. Transriebalai

Trans-riebalai yra dar blogesni nei polinesočiosios riebalų rūgštys. Tai taip pat yra augalinis aliejus, kuris vis dar yra pramoniniu būdu perdirbamas, kad būtų stabilesnis.

Dabar jau plačiai žinoma, kokie nesveiki šio tipo riebalai. Trans-riebalai mažina testosterono kiekį, mažesnį spermatozoidų kiekį ir 2% daugiau trans-riebalų jūsų dietoje padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką 23%.

Kadangi jie yra pigūs ir lengvai apdorojami, jie naudojami daugumoje greito maisto restoranų. Ypač, kai jis yra keptas.

3. Soja

Soja šiuo metu yra karštos diskusijos centre.

Kai kurie sako, kad tai yra vertingas baltymų šaltinis ir nėra tyrimų, įrodančių, kad jis mažina testosterono kiekį. Kiti sako, kad soja lemia žmogaus krūtinę, estrogeno perteklių ir „Nintendo Wii“ vartojimą. Tiesa tikriausiai yra kažkur tarp jų.

Nes yra aiškių įrodymų, kad soja neigiamai veikia vyro kūną.

  • 2004 m. Trento D. Lundo vadovaujama tyrimų grupė atrado, kad sojų pupelėse esantis izoflavonas, vadinamas Equol, gali beveik visiškai slopinti dihidrotestosterono (DHT) aktyvumą.
  • 2011 m. Atliktas tyrimas apžvelgė 19 metų vyrą, kuris pradėjo sojos pagrindu pagamintą dietą. Tyrimo metu jis prarado susidomėjimą seksu ir patyrė erekcijos disfunkciją. Testosteronas ir DHT buvo abejotini. Praėjus vieneriems metams po dietos, jos erekcijos ir hormonų sveikata visiškai atsistatė.
  • 2013 m. Atliktas tyrimas parodė, kad sojos baltymai sumažina testosterono kiekį po treniruotės.
  • 2008 m. Buvo ištirta 99 nevaisingi vyrai, o tų, kurie valgė daugiausia sojos, spermatozoidų skaičius buvo mažiausias.
  • Du tyrimai rodo, kad žiurkių patinai, kurie jau buvo paveikti sojos motinos skrandyje, turėjo problemų dėl lytinių organų vystymosi.
  • Tyrėjai 2005 m. Atrado, kad sojos baltymai mažina jaunų vyrų testosteroną ir DHT.

4. Linų sėmenys

Dėl didelio omega-3 kiekio linų sėmenys laikomi labai sveikais. Tačiau vyrams tai nėra geriausias šių riebalų rūgščių šaltinis.

Nes linų sėmenyse yra ir augalinių medžiagų, turinčių panašų į estrogeną poveikį organizmui.

Vieno tyrimo metu moteris, kenčianti nuo per didelio testosterono kiekio, kasdien galėjo sumažinti 70% linų sėklų kiekį 70%. Žinoma, sveikiems vyrams to negalima išversti 1: 1, tačiau tai vis tiek rodo, kad linų sėmenys turi stiprų antiandrogeninį poveikį.

5. Saldymedis

Ši tema dar nėra ištirta labai intensyviai, tačiau yra aiškių požymių, kad saldymedis nėra geriausias saldumynas vyrams.

Vienas tyrimas parodė, kad net 7 gramai per dieną 4 dienas žymiai sumažina testosterono kiekį. Apribojus saldymedžio vartojimą, vertės visiškai atsistatė. Manoma, kad veiklioji medžiaga glicirizinas yra atsakinga.

6. Mėta

Deja, pipirmėtės nėra gera užkandžių alternatyva. Mentolis mažina testosterono kiekį ir mažina seksualinį potraukį.

Tyrimo su žiurkėmis metu mokslininkai nustatė, kad testosterono kiekis sumažėjo 51%, kai gyvūnai gavo šaltmėtės arbatos, vartojant 20 g / l.

Vienintelis žmogaus tyrimas šia tema buvo atliktas su moterimis, turinčiomis testosterono perteklių. Puodelis pipirmėtės arbatos du kartus per dieną 5 dienas sumažino laisvojo testosterono kiekį 30%.

7. Alkoholis ir visų pirma alus

Nenuostabu, kad alkoholis mažina testosterono kiekį, tačiau taurė čia ir ten didelio skirtumo nepadarys. Vieno tyrimo metu vyrų ir moterų grupė turėtų išgerti po 2-3 gėrimus per dieną. 3 savaites.

Testosterono lygis vyrams sumažėjo 6,8%, moterys nepakito. Kito tyrimo, kurio metu buvo padidintas alkoholio kiekis, vertės žymiai sumažėjo – 23%.

Kaip ir visur: Dozė sukelia nuodus.

Pavyzdžiui, žiurkėms, šeriamoms 5% dienos kalorijų iš alkoholio, genitalijos sumažėjo 50%.

Svarbiausia yra tai, ką geriate. Nes alaus apyniuose yra ir testosteroną mažinančių fitoestrogenų. Vynas yra geriausia alternatyva.

8. Pieno produktai

60–70% estrogenų, kuriuos vartojame su maistu, gaunami iš pieno produktų.

Masinės fermos pieninės karvės yra nėščios 300 dienų per metus, jose pilna hormonų ir netinkama mityba.

Japonijos tyrime, kurio metu vyrai išgėrė 600 ml pieno per dieną, estrogeno lygis žymiai padidėjo ir testosteronas buvo pašalintas.

Taigi nenaudokite pieno produktų kuo daugiau.

Jei negalite išsiversti be nieko, tada imkite bent jau riebų pieną, nes hormonai tirpsta riebaluose ir daugiausia yra pieno riebaluose.

9. Perdirbta mėsa

Be moralinių sunkumų, kuriuos tai sukelia, fabriko ūkio gyvūnai šeriami visiškai nenatūraliu maistu, suleidžiami hormonais ir antibiotikais.

Šių gyvūnų riebaliniame audinyje kaupiasi teršalai ir yra duomenų, kad vartojant šiuos mėsos produktus organizme padidėja estrogenų kiekis.

Priešingai, žolių, išskrostų gyvūnų, mėsa gali padidinti testosteroną.

10. Javų produktai

Daugumoje grūdinių kultūrų yra tam tikrą šlovę pelnęs baltymas: glitimas.

Vėl vėlės suskirstytos, kokia ji dabar kenksminga. Mums svarbu vienas dalykas: glitimas padidina prolaktino kiekį.

Prolaktinas yra testosterono antagonistas, o šio hormono padidėjimas slopina testo ir dopaminą. Be to, labai perdirbti grūdų produktai buvo susiję su keliomis ligomis, nes jie sukelia stipresnį insulino atsaką nei grynas cukrus.

Nėra gerų prielaidų sveikai T gamybai.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply